rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa

Rehabilitacja domowa to proces leczenia, który jest prowadzony w komfortowej przestrzeni domowej pacjenta. Pacjenci, którzy wymagają rehabilitacji, ale nie są w stanie dotrzeć do placówki medycznej, np. z powodu choroby, urazu lub niepełnosprawności, mogą skorzystać z usług rehabilitacji w domu. W Medycynie Holistycznej rehabilitacją domową zajmuje się Marcin Sitarz i Marcin Woźniakumów się!

Co to jest osteopatia?

Na czym polega rehabilitacja w domu pacjenta?

Rehabilitacja w domu pacjenta polega na przeprowadzeniu indywidualnych sesji fizjoterapii lub terapii zajęciowej, które są dostosowane do potrzeb pacjenta i jego możliwości. Fizjoterapeuta odwiedza pacjenta w jego domu, aby przeprowadzić sesje leczenia. Sesje mogą obejmować ćwiczenia, masaż, terapię manualną, kinezyterapię, terapię ręki, terapię mowy lub inne metody leczenia, które mają na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności. Fizjoterapeuta może w razie potrzeby przynieść swoją kozetkę.

Na co pomaga rehabilitacja w domu pacjenta?

Rehabilitacja w domu pacjenta pomaga pacjentom, którzy z powodu choroby, urazu lub niepełnosprawności nie są w stanie dotrzeć do placówki medycznej, a jednocześnie potrzebują rehabilitacji. Dzięki tej formie leczenia pacjenci mogą uniknąć konieczności przemieszczania się i leczenia w szpitalu lub ośrodku rehabilitacyjnym. Rehabilitacja w domu pacjenta ma na celu przywrócenie pacjentowi pełnej sprawności i minimalizowanie bólu, dzięki czemu mogą powrócić do codziennych czynności. W przypadku pacjentów z poważnymi dolegliwościami rehabilitacja domowa pomaga poprawić jakość życia i wzmocnić poczucie sprawstwa, a także aktywizować chorego.

Ile kosztuje rehabilitacja w domu pacjenta?

Koszt rehabilitacji w domu pacjenta może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak czas trwania sesji, rodzaj terapii, lokalizacja i doświadczenie fizjoterapeuty. Pacjenci mieszkający w okolicy naszego gabinetu (Wola Duchacka, Kurdwanów, Bieżanów, Podgórze) mogą liczyć na to, że cena za rehabilitację domową pozostanie taka sama jak cena za wizytę w gabinecie.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu przez formularz i telefon. Możesz także zadać pytanie w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *