Zespół

Marcin Sitarz fizjoterapeuta
Marcin Sitarz
fizjoterapeuta

Pomagam rozluźnić napięcie w ciele i odzyskać sprawność po urazach. Uważam, że w pracy z ludźmi niezwykle ważne jest podejście do pacjenta, umiejętność zmotywowania i przede wszystkim życzliwość. Pacjentów traktuję podmiotowo, jako partnerów we wspólnym przedsięwzięciu, którym jest realizacja celów terapeutycznych. Interesuję się rehabilitacją ortopedyczną, zwalczaniem bólu oraz problemami funkcjonalnymi. W trosce o jakość świadczonych przeze mnie usług wciąż doskonalę się zawodowo.

Jestem absolwentem fizjoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem szereg kursów i szkoleń takich jak Kurs Terapii Manualnej wg. Kaltenborna, Kinesiology Taping, Kurs Neuromobilizacji i Neurorehabilitacji czy Kurs Terapii Manualnej wg D.O. Typaldosa FDM. Mam przeszło dwunastoletnie doświadczenie zawodowe.

Monika Michałek fizjoterapeuta
Monika Michałek
fizjoterapeuta

Nazywam się Monika Michałek. Na co dzień pomagam znaleźć oraz zlikwidować źródło dolegliwości bólowych oraz odzyskać równowagę, by móc ponownie czuć się komfortowo w swoim ciele. 

Pracuję głównie z pacjentami ortopedycznymi, ale również psychosomatycznymi. Patrzę na pacjenta w sposób holistyczny, uświadamiając mu, że ciało jest zwierciadłem duszy, a na dobrą kondycję fizyczną mają również wpływ umysł i emocje. 

W swojej pracy stosuję różne metody, zarówno techniki terapii manualnej, tkanek miękkich jak i elementy terapii osteopatycznej.

Jestem absolwentką AWF w Krakowie, gdzie ukończyłam studia magisterskie, a następnie poszerzałam swoją wiedzę i umiejętności na studiach doktoranckich. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe. Obecnie cały czas się kształcę i rozwijam, uczestnicząc w licznych kursach zawodowych oraz konferencjach naukowych.

Aleksandra Telega psycholog
Aleksandra Telega
psycholog i psychoterapeutka w trakcie certyfikacji

Pomagam wrócić do siebie, uzyskać dostęp do swojego ciała, bo to sprawia, że możemy żyć pełniej i świadomiej. W swojej pracy kieruję się myślą fizjologa Waltera Cannona, który uważał, że „mądrość tkwi w naszych ciałach”. W gabinecie oprócz metod werbalnych, wykorzystuję także narzędzia niewerbalne – szeroko rozumianą pracę z ciałem oraz ruchem. Używam metod twórczych, które poprzez działanie pomagają nam dostać się do treści tłumionych/nieświadomych.

Nurt, w którym pracuje (DMP- Dance Movement Psychotherapy) opiera się na idei, że umysł i ciało są nierozłączne, a ruch i postawa ciała odzwierciedlają wewnętrzny stan człowieka. Zmiany w ruchu mogą prowadzić do zmian w psychice, wspomagając zdrowienie, rozwój oraz integrację. Interwencje werbalne i niewerbalne są równie ważne, dlatego przeplatają się ze sobą. Prowadzę psychoterapię indywidualną dla dorosłych i młodzieży, warsztaty grupowe oraz poradnictwo psychologiczne. Pomagam osobom, które mają różne problemy psychiczne, trudności emocjonalne, są w kryzysach egzystencjalnych czy przełomowych momentach swojego życia, mają trudności w utrzymaniu satysfakcjonujących relacji z innymi, posiadają zaburzony obraz własnego ciała.

Jestem absolwentką psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyłam całościowe, czteroletnie szkolenie w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie, które posiada akredytację Brytyjskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów Tańcem i Ruchem. Podczas studiów magisterskich brałam także udział w rocznej Akademii Tańca Terapeutycznego w Krakowie. Podczas szkolenia obywałam liczne praktyki i staże, prowadząc psychoterapię indywidualną i grupową dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Doświadczenie zdobywałam m.in. na Oddziałach Psychiatrycznych zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, w Środowiskowym Domu Samopomocy, w Zakładzie Psychoterapii Uj, w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Prywatnie uwielbiam taniec, podróże i dobrą kawę.

Marcin Woźniak fizjoterapeuta
Marcin Woźniak
fizjoterapeuta - fizjoterapia domowa

Mam na imię Marcin i na co dzień zajmuję się leczeniem szeroko pojętego bólu, lokalizowaniem jego przyczyn i likwidowaniem go. Pomagam odzyskać sprawność po urazach oraz wspieram powrót do możliwie najbardziej satysfakcjonującego stanu w chorobach neurologicznych. Bardzo ważna w pracy jest dla mnie relacja terapeutyczna oraz poznanie Twoich schematów ruchowych w życiu codziennym, by znaleźć źródło problemów i zaproponować takie rozwiązanie, które zapobiegnie nawrotom dolegliwości. Duży nacisk kładę na edukację, profilaktykę i naukę autoterapii. Dbam o to, abyś po terapii wyszedł/wyszła nie tylko z przysłowiową rybą tj. redukcją bólu, ale też wędką czyli wiedzą jak bólowi zapobiegać.

Jestem absolwentem Akademii wychowania fizycznego w Katowicach, gdzie ukończyłem studia magisterskie. Głód wiedzy prowadził mnie przez kolejne kursy i przeczytane książki do miejsca, z którego w końcu mogłem się nią dzielić z innymi. Prowadziłem pracownię masażu w szkole policealnej (Cosinus), współprowadziłem zajęcia praktyczne dla studentów fizjoterapii UJ oraz warsztaty z masażu, autoterapii, zaopatrzenia ortopedycznego dla ośrodków zdrowia, korporacji i na festiwalach.

FIZJOTERAPIA Z DOJAZDEM DO PACJENTA

Barbara Zając psycholog
Barbara Zając
psycholog i psychoterapeutka w trakcie szkolenia

W pracy kieruję się przede wszystkim wrażliwością, szczerą ciekawością i uważnością na klienta, aby wraz z nim tworzyć bezpieczną przestrzeń do odkrywania samego siebie. Bliskie mi jest holistyczne spojrzenie na naturę człowieka oraz skupienie nie tylko na jego deficytach czy trudnościach, ale też na osobistych predyspozycjach i zasobach. Najważniejsza w relacji terapeutycznej jest dla mnie postawa pełna otwartości i zrozumienia w poszanowaniu dla Twoich indywidualnych potrzeb i wartości. Towarzyszę Ci przy odkrywaniu samego siebie w wierze, że każdy posiada zasoby niezbędne do mierzenia się z życiowymi wyzwaniami.

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w trakcie szkolenia. Ukończyłam Neuropsychologię i Neurokognitywistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu humanistyczno-doświadczeniowym w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt, które posiada akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam podczas staży na oddziałach psychiatrycznych m.in. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i Szpitalu im. dra. Babińskiego oraz na oddziale neurologicznym w Szpitalu im. Rydygiera. Doświadczenie kliniczne uzupełniałam również jako asystentka badań naukowych z zakresu psychologii i neuronauk.

Nieustannie poszerzam wiedzę uczestnicząc w różnych szkoleniach. Pracuję w zgodzie z Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty, a swoją pracę poddaję stałej superwizji. Serdecznie zapraszam osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego, jak i te, które pragną poprawić swój dobrostan psychiczny.

Zuzanna Maryańczyk-Sitarz psychoterapeutka
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
psycholog kliniczny, psychoterapeutka

Pomagam dorosłym, dzieciom i młodzieży znaleźć drogę do siebie i żyć pełnią życia. Leczę zaburzenia emocjonalne i zaburzenia zachowania, pomagam rozwijać satysfakcjonującą relację z własnym wnętrzem i budować głębokie więzi międzyludzkie oparte na autentyczności, szacunku i szczerości. Przygotowuję kobiety w ciąży do porodu w hipnozie i pomagam rodzicom w trudnościach wychowawczych. Szczególnie interesuje mnie wzajemny wpływ psychiki i ciała oraz leczenie zaburzeń psychosomatycznych.

W swojej pracy kieruję się myśleniem psychoanalitycznym i egzystencjalno-humanistycznym, wykorzystując różne metody pracy, w tym hipnozę. Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz całościowe Szkolenie Psychoterapeutyczne oraz Szkolenie Uzupełniające w zakresie Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Klinicznym im dr J. Babińskiego w Krakowie. Posiadam tytuł specjalistki psychologii klinicznej chorego somatycznie. Swoją pracę poddaję superwizji indywidualnej i grupowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz członkiem Sekcji Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.