Marcin Sitarz – fizjoterapeuta.

Jestem absolwentem fizjoterapii na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyłem szereg kursów i szkoleń ukierunkowanych na pracę indywidualną z pacjentem takich jak Kurs Terapii Manualnej wg. Kaltenborna, Kinesiology Taping, Kurs Neuromobilizacji i Neurorehabilitacji czy Kurs Terapii Manualnej wg D.O. Typaldosa FDM. Doświadczenie w indywidualnej pracy z pacjentem zdobywałem w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie oraz w NZOZie Nova Rehabilitacja, gdzie leczyłem osoby z dolegliwościami ortopedycznymi, po udarach, kontuzjach i urazach, oraz z bólem kręgosłupa. W trosce o jakość świadczonych przeze mnie usług wciąż doskonalę się zawodowo. Uważam, że w pracy z ludźmi niezwykle ważne jest podejście do pacjenta, umiejętność zmotywowania i przede wszystkim życzliwość. Interesuję się rehabilitacją ortopedyczną, zwalczaniem bólu oraz problemami funkcjonalnymi.

Przyjmuję w Fizjoter

Zuzanna Maryańczyk-Sitarz – psycholog, psychoterapeutka.

Jestem absolwentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, ukończyłam też Kurs Psychoterapii przy Oddziale Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic w Szpitalu Specjalistycznym im. dr J. Babińskiego w Krakowie. W roku 2019 ukończyłam specjalizację kliniczną z psychologii w zakresie psychosomatyki w Szpitalu im. L. Rydygiera w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Od ukończenia studiów nieprzerwanie pracuję w zawodzie, pomagając osobom w różnym wieku, borykającym się z dolegliwościami psychicznymi i somatycznymi. Prowadzę psychoterapię dla dorosłych, poradnictwo psychologiczne, zajmuję się także diagnozą psychologiczną, oraz wsparciem rodziców i dzieci w trudnych sytuacjach. Zawodowo interesuję się wzajemnym oddziaływaniem na siebie psychiki i ciała oraz snem. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji indywidualnej i grupowej.

Przyjmuję w Zespole Gabinetów Specjalistycznych Proximed

Dlaczego MEDYCYNA HOLISTYCZNA?

Pracując w różnych placówkach w zespołach interdyscyplinarnych mieliśmy okazję wielokrotnie przekonać się jak ważne jest przenikanie się różnych dyscyplin w skutecznym leczeniu pacjentów. Można oczywiście ograniczyć się do swojej profesji i robić to, na czym zna się najlepiej, jednak jak się okazuje, dużo lepsze rezultaty osiąga się uzupełniając swoją wiedzę o informacje z innych dziedzin. Wzajemny wpływ psychiki i ciała od dawna nie jest już kwestionowany, mało tego, coraz więcej dowodów naukowych przemawia za tym, że podział na duszę i ciało jest dość umowny. Mimo to, zarówno zwykli ludzie jak i wielu specjalistów zapomina o tym, ograniczając niepotrzebnie leczenie różnych schorzeń. Stąd właśnie wziął się pomysł na tę stronę i na firmę Medycyna Holistyczna,  której misją jest popularyzowanie podejścia holistycznego (łączącego w leczeniu założenia i osiągnięcia różnych dziedzin, przede wszystkim fizjoterapii i psychologii) oraz dostarczanie wiedzy i informacji jak największej grupie odbiorców. Mamy nadzieję, że zawartość niniejszej strony trafi w gusta najbardziej wyrafinowanych czytelników, a poszerzanie wiedzy w  trakcie lektury będzie dla Was tak wielką przygodą, jak dla nas odkrywanie fascynującego świata fizjoterapii, psychologii i psychosomatyki.